Presentation Night 3rd July 2009
(click on the thumbnails to enlarge the pictures)
League Winners:
NADS&S Z
Martin Snelling, Sid Hayes, Julie Frampton, Mark Stapleton, Lee Young, Tim Clothier and Brian Smith
League Runners Up:
Hurn Bridge
Martin Reeks, Dave Atherton, Mark Shutler, John Hampton, Nigel Samson and Thomas Chant
League Wooden Spoon:
Mudeford Anchors
David Travers, Fred Whitaker, Peter Wiseman, Frank Miles, Ian Maidment, Andy Coy and (seated) Mark Calder and Lyn Miles
Gallon Winners:
NADS&S Z
Sid Hayes, Martin Snelling, Julie Frampton, Tim Clothier, Brian Smith and seated Mark Stapleton
Denny Parrett Charity Knockout Winners:
Wessex PUCS
Matt Woodhouse, Daniel Turner, John Parrack and Lee Sheil (not present)
Denny Parrett Charity Knockout Runners Up:
Wessex PUCS
Dave Gurd, Dave Fry, Glynn Buckley and Chris Anderson (not present)
John Ramsier Handicapped Eights Winners:
Mudeford Anchors
Simon Richards, Fred Whitaker, Peter Wiseman, Frank Miles, Ian Maidment, Andy Coy and seated Mark Calder Lyn Miles and David Travers
John Ramsier Handicapped Eights Runners Up:
Mudeford A
Gary Howlett, Andy Ramsier, Alan Mills, Daryll Davies, Craig Jones, Darren Hadley, Martin Wood and seated Rob Peaty, Daniel Howlett, Brett Wood and Luke Ramsier
Captains and Vice-Captains Cup Winners:
Wessex PUCS (Matt Woodhouse and John Parrack)
Captains and Vice-Captains Cup Runners Up:
Mudeford A (Darren Hadley and Martin Wood)
Veterans KO Winner:
Brian Smith (NADS&S Z)
Veterans KO Runner Up:
Dave Gurd (Wessex PUCS)
Blind Pairs Winners:
Dave Pidgley snr (NADS&S D), collected by Bob Sloane and Tim Clothier (NADS&S Z)
Blind Pairs Runners Up:
Bob Sloane (NADS&S D) and Brian Smith (NADS&S Z)
Barrie Frampton Players Award:
Daniel Walker (Mudeford V2), presented by Sarah Barron and Julie Frampton
180 Champion:
Gary Howlett (Mudeford A)
180 Finals Night Trophy Winner:
Tim Clothier (NADS&S Z)
Highest Shot Out:
Mark Stapleton (NADS&S Z)
Best Aggregate:
Martin Reeks and John Hampton (both Hurn Bridge)
Best Single Leg:
Gary Howlett (Mudeford A) and Paul Cooke (NADS&S +4) (not present)
Woodsy Fours Winners:
NADS&S Z
Martin Snelling, Tim Clothier, Mark Stapleton and Sid Hayes
Woodsy Fours Runners Up:
Wessex PUCS
Dave Gurd, Daniel Turner, Matt Woodhouse and Lee Sheil (not present)
Threes Winners:
NADS&S Z
Tim Clothier, Mark Stapleton and Martin Snelling
Threes Runners Up:
Wessex PUCS
Daniel Turner, Matt Woodhouse and Lee Sheil (not present)
Pairs Winners:
Mudeford A
Gary Howlett and Andrew Browne (not present)
Pairs Runners Up:
NADS&S Z
Tim Clothier and Julie Frampton
Pairs Semi-Finalists:
East Christchurch B
Neil Symes and Ian Roff (not present)
Mudeford A
Martin Wood and Darren Hadley
Sonny Willcox Silver Singles Winner:
Royston Doe (NADS&S D)
Sonny Willcox Silver Singles Runner Up:
Luke Ramsier (Mudeford A)
Sonny Willcox Silver Singles Semi-Finalists:
Andre Treadwell (Mudeford V2), collected by Derek Sadler
Julie Frampton (NADS&S Z)
Open Singles Winner:
Martin Wood (Mudeford A)
Open Singles Runner Up:
Daniel Walker (Mudeford V2)
Open Singles Semi-Finalists:
Lee Young (NADS&S Z)
and Trevor Chant (Hurn Bridge) collected by Thomas Chant
The Trophies #1 The Trophies #2
The Trophies #3 The Trophies #4